Botoks Uygulamaları

Botoks Uygulamaları

Botoks (kırışıklık giderici enjeksiyon) uygulaması mimik hareketlerimizle ortaya çıkan dinamik yani hareketli çizgilerin oluşumunu önlemek için yapılan cerrahi olmayan bir uygulamadır. Hastanın işleme hazırlık süreciyle birlikte toplamda 15 dakikalık bir uygulama süresi ile kırışıklıklara yol açan kasları 4-8 aya kadar bloke eden bir işlemdir. 2-3 günde etkisi başlar ve 10. günde tam etkiyi gösterir. Uygulama sonrasında hastalar hemen günlük yaşantılarına dönmektedir.

Botoks Clostridum Botulinum bakterisinden üretilmiş doğal, saflaştırılmış üründür. Kırışıklığa yol açan kaslara ince uçlu enjektörler ile uygulanacak bölgeye ve kırışıklık derecesine göre uygulama dozları değişiklik göstermektedir. Botox’un etkisi uygulandığı kas bölgesi ile sınırlıdır, sistemik dolaşıma karışmaz .

Botoks sizi baştan yaratacak bir mucize değildir, bir ilaçtır. Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri Botoks tedavisine son derece iyi cevap vermektedir. Bunun dışında üst dudak ve boyun çizgileri tedavi edilebilir. Ayrıca el, ayak ve koltukaltı bölgelerinde terleme tedavisinde de kullanılmaktadır. Kırışıklığı olan herkese uygulanabilir. Ancak hamile ve emziren kadınlara uygulanmaz.

Botoks, yüz mimik kaslarını ve yüz anatomisini iyi bilen uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde yanlış uygulamalar neticesinde göz kapağı düşmesi , yüzde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Doktorunuz en iyi sonucu alabilmek için enjeksiyon yapılacak bölgeyi tespit eder. Genel anestezi gerektirmez , hassasiyete göre belki lokal anestezik bir krem veya buz kompresi uygulanabilir. Uygulanacak her bölgeye ihtiyaca göre uygun dozlarda Botoks enjeksiyonla tatbik edilir. Uygulama süresi yaklaşık 10 dakikadır. Normal aktivitenize hemen geri dönebilirsiniz.

Botox’un etkisi 4-8 ay kadar sürmektedir. Botoks’un etki süresi düzenli tekrarlayan enjeksiyonlar ile değişiklik gösterebilir. Klinik çalışmalarda da 4-8 ay arasında etkilinliği kanıtlanmıştır.

Yan etkisi var mıdır?

Klinik çalışmalarda çok nadir olarak, hafif baş ağrısı, kısa süreli batma hissi görülmüştür. İşlem sonrası enjeksiyon alanında 12 saate kadar nadiren hafif kızarıklık görülebilir. Ağrı hissini azaltmak için işlem sonrası soğuk kompres uygulaması yapılır.

Uygulamaya devam etmezsem kırışıklıklarım daha kötüye gider mi?

Hayır. Kırışıklıklarınız 4 ay sonra yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner. Botoks ile yaptırılan düzenli uygulamalar sonucu yeni kırışıklıkların oluşması mevcut kırışıklıkların da ilerlemesi engellenir.

Bu kategoriden diğerleri: Dolgu Uygulamaları »

Kıbrıs Burun Estetiği (Rinoplasti)

Medipark Kliniği, Mağusa

Cerrahi Estetik, Ameliyat, Operasyon

Kıbrıs KBB, Botoks ve Yüz Dolgusu Tedavi İşlemleri

Kıbrıs, Kulak Burun Boğaz, Baş Boyun Cerrahisi

Mustafa Balcıoğlu

Burun estetiği konusunda deneyimli doktor

Rinoplasti doktoru

Rinoplasti uzmanı

Rinoplasti ameliyati

Burun ucu estetiği

çocuk kulak burun boğaz

kulak estetiği

horlama ve uyku apnesi

Bademcik Ameliyatı

  1. Kıbrıs burun estetik uzmanı

  2. Kıbrıs rinoplasti

  3. north cyprus rhinolopasty

  4. Kıbrıs kulak burun boğaz hastalıklarıKıbrıs Tüp Bebeğim

Girne Tüp Bebek Merkezi

Bicare Sigorta