Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Yaşlanma ile birlikte yüzde hacim kaybı ve deri çizgilerinde belirginleşme, artma olabilir. Dolgu maddeleri dediğimiz maddeler ile yüze hacim kazandırmak ve belirginleşen çizgileri doldurmak mümkündür. Ayrıca dolgu maddeleri ile doğuştan hacimsiz ya da çökük olan bölgelerde doldurulabilir dudak, yanak gibi. Her ne kadar bu işlem basit gözükse de uygun olmayan şekilde yapıldığında ciddi komplikasyonlar doğurabilir. Bu gibi işlemleri Hekim olmayan birine kesinlikle yaptırmayınız.

Dolgu maddeleri

Dolgu maddeleri 1 ml’ lik formlarda kullanıma hazır enjektörlerdir. Uygulanacak alana ve dolgunun özelliğine göre ince ya da daha derin çizgilerde kullanılabilir. Dudak gibi bölgelerde hacim kazandırmak amacı içinde uygun bir yöntemdir.

Piyasada pek çok dolgu maddesi olmasına karşın en çok tercih edilen hyaluronik asittir. Normalde vücutta doğal olarak bulunan bir maddedir. Özellikle yüzdeki kırışıklıklar, çizgiler ve hacim kaybı olan bölgeler için idealdir.

Hyaluronik asit ve benzeri maddelerin kullanım ve uygulama kolaylığının yanında etkileri geçicidir. Bu tip maddelerin etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 6 ile 18 ay arasındadır.

İşlem sonrası

İşlem sonrasında uygulanan bölgede kızarma, ödem, hafif ağrı ve içeriğindeki lidokain nedeniyle hafif uyuşma olabilir. Dışarıdan buz uygulaması bu şikayetleri azaltacaktır. İşlemden sonra birkaç gün uygulanan bölgede ödem ve şişlik olabilir. Bu beklenen bir etkidir ve 3-4 gün içinde şişler hızla gerileyecek ve istenen etki ortaya çıkacaktır. Ancak uygulama yapılan bölgeye ve kullanılan ürüne göre zamanla dolgunun etkisi azalarak eski haline dönecektir. Tekrarlayan dolgu enjeksiyonuyla istenilen görüntü uzun vadede kazandırılır.

Kıbrıs Burun Estetiği (Rinoplasti)

Medipark Kliniği, Mağusa

Cerrahi Estetik, Ameliyat, Operasyon

Kıbrıs KBB, Botoks ve Yüz Dolgusu Tedavi İşlemleri

Kıbrıs, Kulak Burun Boğaz, Baş Boyun Cerrahisi

Mustafa Balcıoğlu

Burun estetiği konusunda deneyimli doktor

Rinoplasti doktoru

Rinoplasti uzmanı

Rinoplasti ameliyati

Burun ucu estetiği

çocuk kulak burun boğaz

kulak estetiği

horlama ve uyku apnesi

Bademcik Ameliyatı

  1. Kıbrıs burun estetik uzmanı

  2. Kıbrıs rinoplasti

  3. north cyprus rhinolopasty

  4. Kıbrıs kulak burun boğaz hastalıkları