XLS Altın İğne Tedavisi

XLS YENİ JENERASYON ALTIN İĞNE KULLANIMI VE MERAK EDİLENLER

 1. Volumetrik Cilt Germe

 2. Total Cilt Gençleştirme

 3. Elastikiyet Kaybı Tedavisi

 4. Yüz ve Çene Hatları

 5. Boyun & Gıdı Toparlama

 6. İnce Kırışıklık Tedavisi

 7. Yüz ve Boyun Gençleştirme ve sıkılaştırma (Dekolte Gençleştirme)

 8. Cilt Yenileme ve Gençleştirme

 9. Akne Sivilce İzi Tedavisinde

 10. Gözenek Sıkılaştırma

 11. Yara-Yanık İzi Tedavisinde

 12. Çatlak Tedavisinde

 13. Kol ve Bacak Sarkması Tedavisinde

 14. Hiper Hidrozis Aşırı Terleme Tedavisinde

 

XLS ALTIN İĞNE FRAKSİYONEL TEDAVİSİ HAKKINDA MERAK EDİLEN HERŞEY

XLS Altın iğne nedir?

Kişiye özel altın uçlu mikro iğneler ile cilt ve cilt altı dokulara gönderilen radyofrekans enerjisi sayesinde bu dokulardaki ısı, kontrollü bir şekilde arttırılmakta ve uygulama yapılan alan uyarılmaktadır. Bu sayede cildin yüzeyinde yer alan hücrelerde yeniden yapılanma ve onarım süreci başlatılır. Cildin orta ve alt tabakalarında yer alan elastik bağlar ve kolajen dizilimleri arttırılmakta ve bağ dokusunun en önemli bileşenlerinden olan fibroblast hücrelerin üretim hızında önemli bir artış sağlanmaktadır. Altın İğne tedavisi kişinin tamamen doğal bileşenleri, yani kendi öz dokusu ile gerçekleştirilmektedir.

Epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilen bu sistem, özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşir. Bu mikro iğneler cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme sürecini başlatırlar. En önemli özelliği tek bir seansta dahi ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesi ve son derece ağrısız bir uygulama olmasıdır.

XLS Altın iğne tedavisi nasıl yapılır?

Cihazın kişiye özel kullanılan altın başlığı sayesinde 3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamında da aynı termal etkiyi yaratan Fraksiyonel Mikro iğneler bu bölgede kontrollü hasar oluşturarak kolajen lierini uyarırlar. Tamamen doğal bir yenilenme, toparlanma ve sıkılaşma etkisi süratle fark edilebilir.

XLS Altın İğne neden farklıdır?

Bu sistem ile ciltteki çeşitli problemlerin tedavisi ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir yöntemle çözülmektedir. Ameliyata kıyasla çok daha ekonomik olması, yan etkisiz, acısız bir uygulama olması ve stabil enerji vermesi tercih sebebidir. 0,5 – 3,5 mm‘ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına radyo frekans enerjisi verebilen piyasadaki tek sistem olan XLS Altın İğne cildin tüm katmanlarını etkilediğinden epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunar.

XLS Altın iğne faydaları nelerdir?

Volumetrik cilt germe, lifting, total cilt gençleştirme, cilt yenileme, elastikiyet kaybı tedavisi, saçlı deri germe, yüz ve çene hatlarının belirginleşmesi, boyun ve gıdı toparlama, ince kırışıklıkların tedavisi, akne ve akne skarı tedavisi, yara izi tedavisi, genişlemiş gözenek tedavisi, sebum dengelenmesi, cilt tonusunun düzenlenmesi, telenjiektazi ve pigmente lezyon tedavisi, cilt çatlakları tedavisi, kaş kaldırma, hiperhidroz tedavisi, vücut sıkılaştırma, kol sarkmalarının giderilmesi gibi cilt yenileme ve tedavisine yönelik bir çok amaçla kullanılmaktadır.

XLS Altın iğne fiyatları

Altın iğne fiyatları uygulanacak olan tedavi içeriği ve seans sayısına bağlı olarak değişmektedir.

Kimler yaptırıyor?

Altın iğne yaptıranlar kimler? Altın iğneyi kimler yaptırıyor diye merak ediyorsanız, cildimizdeki kolajen  miktarı 20’li yaşlardan itibaren azalmaya başlar. Bunun etkisiyle beraber cildimizde yaşlanma belirtileri yavaş yavaş meydana gelir. Ciltte meydana gelen sarkmalar, ince kırışıklıklar, gözeneklerin artması ve derinleşmesi bunlardan sadece birkaçıdır. Altın iğne tedavisi sayesinde yaşlanmanın etkilerini azalmak ve yavaşlatmak isteyen herkes bu tedavi protokolünü tercih edebilir.

Kaç yaşında yapılmalı?

Uygulamanın herhangi bir yaş sınırlaması olmamakla beraber yaşlanmanın etkilerini azaltmak ve geciktirmek amacıyla uygulandığından 30-35’li yaşlardan itibaren altın iğne -altın frekans uygulaması yapılabilir.

Kaç seans yapılmalı?

Altın iğne, altın frekans tedavisinde seans sayısı uygulayıcı tarafından belirlenmektedir. Burada önemli olan faktör; yaşınız ve tedavi edilmek istenen cilt sorunudur. Bu durumlar göz önünde bulundurularak seans sayısı ve seans aralıklarına karar verilir. Genelde 3-6 seans arasında tamamlanmaktadır.

Etkisini ne zaman gösterir?

Altın iğne uygulamasında ilk seanstan itibaren etkiler görünmeye başlar 30. günden itibaren işlemin etkileri daha net görünmeye başlar. Devam eden tedavi protokollerinde gözlemlenen etkilerde artış olur.

Ne kadar süre kalıcıdır?

Altın iğne tedavisinin amacı cilt üzerinde total bir gençleşme sağlamaya ve yaşlanmanın etkilerini geciktirmeye yöneliktir. Ancak cildimiz yaşlanmaya devam eder. Bu sebeple işlem sonrası görülecek olumlu etkileri sürdürebilmek için işlemin ortalama 2 yıl arayla tekrarlanabilir. Bu süre kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Kimlere uygulanmaz

Kalp hastalıkları, dolaşım bozuklukları, gebelik, emzirme, uçuk ve cilt enfeksiyonu olan, kanser hastalıkları gibi problemler yaşayan kişilerde altın iğne uygulama yapılması önerilmez.

Altın iğne PRP ile birlikte uygulanabilir mi?

Altın iğne uygulamasının en iyi kombine edilebileceği uygulama, PRP’dir. PRP kendi kanınızdan alınan örnek ile hazırlanan, trombositten zengin plazmadır. Bu tedavi yöntemi ile ciltte canlanma ve nemlenme artışı sağlanmaktadır. Ayrıca ince kırışıklıkların ve cilt tonu farklılıklarının tedavisine de ilave olarak fayda sağlanabilir. Bu uygulama kendi kanınızın özel bir kit içinde ayrıştırılması ile yapılmaktadır.

Uygulama sonrası bakım

Uygulama sonrası 1-2 saat sonra geçen hafif bir kızarıklık oluşabilir. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir, herhangi bir engel yoktor. Cildin iyice nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması mutlaka önerilir. Başka herhangi bir bakım gerektirmez.

Yan etkisi var mı?

XLS altın iğne uygulaması esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz, son derece güvenli bir işlemdir. Şoksuz iğne teknolojisine sahiptir, uygulama sonrasında morarma, kanama oluşmaz, iğne izi kalmaz.

Bu kategoriden diğerleri: « Dolgu Uygulamaları Dermapen Uygulaması »

Kıbrıs Burun Estetiği (Rinoplasti)

Medipark Kliniği, Mağusa

Cerrahi Estetik, Ameliyat, Operasyon

Kıbrıs KBB, Botoks ve Yüz Dolgusu Tedavi İşlemleri

Kıbrıs, Kulak Burun Boğaz, Baş Boyun Cerrahisi

Mustafa Balcıoğlu

Burun estetiği konusunda deneyimli doktor

Rinoplasti doktoru

Rinoplasti uzmanı

Rinoplasti ameliyati

Burun ucu estetiği

çocuk kulak burun boğaz

kulak estetiği

horlama ve uyku apnesi

Bademcik Ameliyatı

 1. Kıbrıs burun estetik uzmanı

 2. Kıbrıs rinoplasti

 3. north cyprus rhinolopasty

 4. Kıbrıs kulak burun boğaz hastalıklarıKıbrıs Tüp Bebeğim

Girne Tüp Bebek Merkezi

Bicare Sigorta